Bezpłatna dostawa

do każdego zamówienia

+48 603 266 808

sklep@led-lustra.pl

Jak dbać o lustra?

Jak dbać o lustra, by spełniały swoje zadania przez długi czas? W końcu są one nieodłącznym elementem naszych domów. Znajdują się w różnych pomieszczeniach: w łazienkach, przedpokojach, salonach, a także w sypialniach. Wykorzystujemy je nie tylko do celów użytkowych, lecz także dekoracyjnych. Co zatem zrobić, by lustra cieszyły oko i nadawały się do użytku?

Jak czyścić lustro – podstawowe zasady

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że czyszczenie lustra to prosta sprawa, na samym początku musimy zrozumieć, że czynność  ta wymaga sporo staranności. Niezbędne jest użycie właściwych materiałów, aby nie uszkodzić powierzchni lustrzanej, a przede wszystkim pozbyć się smug, śladów palców, czy w łazienkowych zwierciadłach plam z pasty lub innych kosmetyków.

Czym myć lustro? Jednym z domowych sposobów jest przemywanie lustra spirytusem. Wystarczy namoczyć wacik, a z powierzchni znikną wszystkie nieestetyczne zacieki. Następnie poprawić, wykorzystując płyn do mycia szyb. 

Innym sposobem na usuwanie smug jest mieszanka wody z octem. To zdecydowanie najbardziej ekologiczny środek. Aby stworzyć odpowiedni rozwór, należy zmieszać oba składniki w proporcjach 4:1 (4 takie same miarki wody plus 1 miarka octu). Środek najlepiej wlać do specjalnej butelki z dozownikiem, dzięki któremu można łatwo i szybko spryskać powierzchnię.

Jeżeli jednak powyższe metody nie działają, ponieważ lustro jest bardzo brudne, należy sięgnąć po amoniak, czyli środek do zadań specjalnych. Wystarczy, że do dwóch szklanek wody dodasz 1 łyżkę amoniaku i możesz sprzątać. W ten sposób wyczyścisz lustra łazienkowe oraz te znajdujące się w innych pomieszczeniach.

Czego używać do czyszczenia luster?

Nie każda szmatka sprawdzi się przy czyszczeniu luster. Należy unikać produktów, które mogą porysować gładką powierzchnię, ponieważ zarysowania są nie do usunięcia. Część osób do czyszczenia używa ręczników papierowych, które bardzo dobrze wchłaniają preparat. Niestety często pozostawiają małe drobinki kurzu lub właśnie papieru. Dlatego najlepszym wyborem będą ściereczki z mikrofibry. Materiał ten nie zostawia smug, jest niezwykle miękki, więc nie rysuje powierzchni. 

Czy wilgoć szkodzi lustrom?

Wilgoć jest jednym z czynników, które bardzo szkodzą naszym zwierciadłom. Co w takim razie zrobić z wyposażeniem łazienkowym? Przede wszystkim po każdej kąpieli lub prysznicu, gdy pomieszczenie jest zaparowane, otwieraj okna. W ten sposób zapewnisz cyrkulację powietrza. Jeśli Twoja łazienka nie ma okien, otwieraj drzwi. 

Zaparowane lustro od razu przecieraj, aby wysuszyć powierzchnię. Pamiętaj, że lustra LED wymagają takiego samego taktowania. Muszą być regularnie czyszczone i wycierane. 

Jak dbać o lustra – podsumowanie

Lustra to bardzo eleganckie elementy wyposażenia pomieszczeń. Łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Dobrze wykonane lustro to prawdziwa ozdoba przestrzeni. Warto przy tym pamiętać, że każde zwierciadło wymaga odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji. Czyszczenie smug domowymi sposobami, wycieranie ściereczką z mikrofibry, a także szybkie usuwanie wilgoci – to sprawi, że Twoje lustro będzie służyło długi czas.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Otwórz WhatsApp
Masz pytanie? Napisz :)
Scan the code
Witaj!,
Jak możemy Ci dziś pomóc?