Bezpłatna dostawa

do każdego zamówienia

+48 603 266 808

sklep@led-lustra.pl

Na jakiej wysokości powiesić lustro? Odkryj praktyczne porady!

Na jakiej wysokości powiesić lustro? Wbrew pozorom nie jest to aż tak oczywiste. W końcu zwierciadło to nie tylko dekoracja, lecz także przedmiot spełniający ważne funkcje. Dobrze powieszone lustro pozwoli ujrzeć swoją twarz, a nawet całą sylwetkę. Co więcej, może nadać głębi całemu pomieszczeniu i optycznie powiększyć przestrzeń. Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak prawidłowo zamontować ten niezwykle przydatny element aranżacji wnętrz.

Na jakiej wysokości powiesić lustro w łazience?

Codzienna pielęgnacja nie byłaby tak prosta bez tego jednego ważnego przedmiotu. To właśnie nasze odbicie w lustrze pomaga nam zrobić makijaż, zgolić zarost, czy uczesać włosy. Lustro jest zatem niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki, niezależnie od tego, czy jest to duża, czy mała przestrzeń. Na jakiej wysokości powinno znaleźć się lustro nad umywalką, aby w komfortowy sposób z niego korzystać?

Najczęściej zwierciadło montuje się tak, by dolna krawędź znajdowała się około 1,2 metry nad podłogą, czyli od 20 do 25 cm nad umywalką. Jeżeli tafla znajdzie się zbyt blisko kranu, to na jej powierzchni będą się cały czas pojawiać nieestetyczne zacieki i plamy z kropli. Wieszając lustro, warto sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się twarz. Odbicie nie powinno być na samym środku, ale na wysokości ⅔ zwierciadła. Oczywiście w każdym przypadku należy dopasować montaż do wzrostu użytkowników, co może powodować pewne trudności w momencie, gdy jedna osoba jest bardzo wysoka, a druga niska. Podane parametry, czyli 25 cm nad umywalką, powinny być optymalne dla każdego.

Lustro w przedpokoju

Na jakiej wysokości powiesić lustro w przedpokoju? W tym wypadku trzeba pamiętać, że najczęściej chcemy zobaczyć całą sylwetkę, dlatego najlepszym rozwiązaniem będą lustra prostokątne lub owalne powieszone pionowo. W tym wypadku trzeba dopasować ich rozmiar do wzrostu użytkowników, oczywiście szukając optymalnego wariantu. Najlepiej, jeśli górna krawędź lustra znajduje się 10 cm nad czubkiem głowy.

Jeżeli chcemy, by cała sylwetka była widoczna, lustro powinno mieć wysokość co najmniej połowy wzrostu użytkownika. Przykładowo osoba, która ma 170 cm, powinna kupić model 85 cm. Istotne jest także umiejscowienie dolnej krawędzi. Aby ją dobrze umiejscowić, należy zmierzyć odległość między stopami a oczami. Najniższy punkt lustra powinien znaleźć się na wysokości połowy otrzymanej wartości.

Lustro w salonie – na jakiej wysokości je umieścić?

Lustro w salonie również musi być w odpowiednim miejscu. W tym wypadku warto zastanowić się, gdzie chcemy powiesić zwierciadło. Oczywiście nadal jest to element funkcjonalny, jednak w tym pomieszczeniu można trochę bardziej zaszaleć. Lustra okrągłe najlepiej wyglądają nad komodą, kominkiem, niższą półką lub nad kanapą. Należy pamiętać, by między zwierciadłem a konkretnym meblem było co najmniej 30 cm wolnej przestrzeni. Wtedy cała aranżacja nabierze lekkości. Jeżeli chcemy umieścić zwierciadło nad sofą, pamiętajmy o tym, że zbyt mała odległość między dolną krawędzią a oparciem znacznie utrudnia korzystanie z mebla. Co więcej, może to wpłynąć na bezpieczeństwo, ponieważ łatwo zrzucić zwierciadło.

Szukając najlepszej lokalizacji dla lustra w salonie, warto także odpowiednio wybrać ścianę. Dobrym rozwiązaniem będzie umiejscowienie go na ścianie prostopadłej do okien. Wtedy tafla pięknie odbija światło, rozpraszając je po całym pomieszczeniu, dodatkowo je rozświetlając. Lepiej unikać montowania lustra na ścianie równoległej do okien, ponieważ nie uzyskamy takiego efektu.

Na jakiej wysokości zamontować lustra – podsumowanie

Lustra są niezbędne w każdym mieszkaniu. Najczęściej wieszamy je w łazience nad umywalką. Odległość dolnej krawędzi od umywalki powinna wynosić około 25 cm. Jeżeli chcemy powiesić zwierciadło w przedpokoju tak, by widzieć całą sylwetkę, konieczne jest dobranie rozmiaru do wzrostu użytkowników, przy czym górna krawędź powinna być o 10 cm wyższa od czubka głowy. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest kluczowy, by w pełni korzystać z tego elementu aranżacji wnętrz. Dlatego sklep z lustrami Vital-Tech wykonuje lustra na zamówienie, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do potrzeb każdej osoby.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Otwórz WhatsApp
Masz pytanie? Napisz :)
Scan the code
Witaj!,
Jak możemy Ci dziś pomóc?