Bezpłatna dostawa

do każdego zamówienia

+48 603 266 808

sklep@led-lustra.pl

Jak wybrać lustro do małej łazienki?

Niewielka przestrzeń w łazience może wydawać się problematyczna. W końcu jak ją urządzić, by wszystkie potrzebne elementy były na miejscu i jakie lustro do małej łazienki wybrać? Takie pytania pojawiają się dość często, dlatego warto kierować się konkretnymi wskazówkami, dzięki którym nawet najmniejsze pomieszczenie stanie się funkcjonalne.

Czym kierować się przy wyborze lustra?

Lustra w małej łazience są niezbędne i raczej trudno z nich zrezygnować. Bez nich ciężko wykonać wszystkie codzienne czynności higieniczne  pielęgnacyjne. Niewielka przestrzeń narzuca pewne ograniczenia, jednak dobrze opracowany projekt aranżacyjny zakłada wybór odpowiednich elementów wyposażenia.

Wielkość lustra

Wbrew pozorom w niewielkich przestrzeniach duże lustra są jak najbardziej pożądane. Dzięki nim można optycznie powiększyć, a także rozświetlić pomieszczenie. Jeżeli mieszkańcom zależy na tym, aby zwierciadło było naprawdę spore, lepiej zdecydować się na model bez ram. 

Dzięki temu nie ma dodatkowego, przytłaczającego elementu. Co więcej, jest to sposób na zamontowanie lustra o większej powierzchni, a duża tafla lustra wygląda niezwykle elegancko. Warto przy tym pamiętać, aby wymiary były proporcjonalne. W bardzo małych łazienkach sprawdzi się również szafka z lustrem. Czy to najlepsze rozwiązanie? To zależy przede wszystkim od koncepcji aranżacyjnej. Nie trzeba rezygnować z osobnego lustra tym bardziej, że standardowe szafki z zamontowanymi zwierciadłami często są dość toporne.

Niestandardowe wymiary luster

Lustro do małej toalety lub łazienki można wykonać na zamówienie. To świetna praktyka, gdy trudno znaleźć pasujący produkt. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad kształtem. Firmy wykonujące spersonalizowane lustra są w stanie przygotować model o niestandardowych wymiar i nietypowym kształcie. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w łazienkach na poddaszu, gdzie skosy stanowią niemałą przeszkodę podczas aranżacji przestrzeni. Można zatem zamówić zwierciadło w kształcie trójkąta, czy trapezu. 

Lustra z podświetleniem 

W małych łazienkach sprawdzą się lustra z podświetleniem LED. Oświetlenie znacznie ułatwi codzienną pielęgnację, a przede wszystkim pozwoli na oszczędność miejsca, ponieważ nie trzeba już montować dodatkowych lamp. Dzięki temu można zastanowić się, czy zmieści się model dosłownie o kilka centymetrów szerszy lub wyższy. Dodatkowe oświetlenie sprawi również, że przestrzeń nabierze przytulnego charakteru, bo nie będzie ciemna. 

Styl lustra

Styl lustra zależy od ogólnych preferencji użytkowników oraz aranżacji. Warto jednak pamiętać, że mała łazienka lubi prostotę. Im mniej ozdób, złoceń, ram, tym łatwiej stworzyć spójną przestrzeń. Minimalistyczne wyposażenie nadaje pomieszczeniom lekkości, przestronności i optycznie powiększa przestrzeń.

Jakie lustra do małej łazienki wybrać – podsumowanie

Małe pomieszczenia są trudne w aranżacji. Aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń w łazience, należy z rozwagą zagospodarować każdy centymetr. Dotyczy to również ścian i wyboru odpowiedniego lustra. Świetnym rozwiązaniem w tym wypadku są modele bez ram wykonywane na zamówienie. Doświadczony producent luster LED pomoże Ci stworzyć niestandardowe lustro dopasowane do rozmiarów łazienki oraz koncepcji aranżacyjnej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Otwórz WhatsApp
Masz pytanie? Napisz :)
Scan the code
Witaj!,
Jak możemy Ci dziś pomóc?