Bezpłatna dostawa

do każdego zamówienia

+48 603 266 808

sklep@led-lustra.pl

Co szkodzi lustrom? Sprawdź, jak nie zniszczyć ulubionego lustra!

Lustro to jeden z wielu niezawodnych produktów, jakie w swoim domu czy mieszkaniu posiada każdy. Jak dbać o lustra, by mogły nam służyć przez naprawdę długi czas? Podpowiadamy!

Pielęgnacja lustra, czyli czego nie używać do czyszczenia luster

Dbanie o to, by nasze lustro prezentowało się czysto, ma ogromne znaczenie. Nie można zapomnieć o tym, by czyścić je odpowiednio często. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że nie wszystkie specyfiki nadają się właśnie do czyszczenia takich tafli. Czego nie używać do czyszczenia luster?

Wielu z nas popełnia błąd, używając do czyszczenia luster zwykłego mydła czy silnych środków czystości, które możemy mieć w swojej łazience. Dlaczego? Przede wszystkim mogą one pozostawić smugi, które bardzo trudno jest usunąć. Mogą również zniszczyć powłokę ochronną lustra, prowadząc do jego trwałego zniszczenia.

Kolejnym istotnym aspektem jest optymalna metoda czyszczenia. Moczenie tej delikatnej powierzchni wodą czy szorowanie go gruboziarnistymi materiałami to przykłady, jak nie myć luster. Woda może dostać się do środka lustra, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia powierzchni lustra oraz uszczelki i spowodować korozję. Również szorowanie grubym materiałem może porysować lustro i wpłynąć na jego wygląd.

Jak dbać o lustro w łazience?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że lustro w łazience potrzebuje szczególnej troski. Wysoka wilgotność, parowanie, częste zmiany temperatury — to wszystko nie sprzyja zachowaniu lustra w nienaruszonym stanie. Warto zaznaczyć, że lustra powinny być czyszczone regularnie przy użyciu specjalistycznych preparatów lub domowych mieszanek, które nie szkodzą powierzchni.

Zamiast używać mydła lub silnych środków czystości, można wykorzystać delikatną mieszaninę wody i octu (w proporcji 1:1) do mycia lustra. Pamiętaj, aby po umyciu lustro przetrzeć do sucha. Do tego celu najlepiej służy miękka tkanina lub ręcznik papierowy, które nie pozostawiają smug i nie rysują powierzchni.

Wyjątkowe lustra dla każdego

Jeśli nie masz czasu na to, by odpowiednio pielęgnować lustra w Twoim domu czy mieszkaniu, zainwestuj w takie elementy, które tego nie wymagają! Nasz sklep internetowy posiada w ofercie między innymi lustra z podświetleniem LED oraz nowoczesne lustra. Produkty te, dzięki specjalnej powłoce ochronnej, są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Taka innowacyjna technologia sprawia również, że lustro będzie mogło nam niezawodnie służyć przez naprawdę długi czas, a usunięcie powstałych smug czy innych zabrudzeń nie będzie stanowiło praktycznie żadnego problemu. Warto przy okazji dodać, że nasza oferta jest znacznie bardziej rozbudowana. Proponujemy klientom lustra owalne, prostokątne, z czarną ramą, a także różnymi udogodnieniami. Nasze lustra zachwycają ciekawym designem oraz najwyższą jakością wykonania. Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź, który element będzie doskonale pasował do Twojej łazienki. Co ciekawe, wykonujemy również lustra na zamówienie – produkty te powstają wyłącznie w oparciu o indywidualne wytyczne i potrzeby naszego klienta. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Otwórz WhatsApp
Masz pytanie? Napisz :)
Scan the code
Witaj!,
Jak możemy Ci dziś pomóc?